پرده ها فقط برای ایجاد پوشانندگی در پنجره مورد استفاده قرار نمی گیرند بلکه نقش پرده در دکوراسیون داخلی به عنوان یکی از اجزای اصلی در ایجاد تزیینات زیبا مطرح می باشد. تلفیق پرده و نور در طرح دکوراسیون داخلی جلوه فوق العاده ای را بوجود می آورد.

 

پرده ها با تنوع طرح و رنگ و جنسی که دارند ممکن است شما را در انتخاب برای استفاده در دکوراسیون

داخلی منزلتان سردرگم کنند. انتخاب صحیح پرده به عوامل مختلفی نظیر

  • سبک دکوراسیون
  • طرح پنجره
  • نوع مبلمان

بستگی دارد. البته برای هر پرده ای با توجه به مکان نصب آن طرح و نقش متفاوتی را می توان در نظر گرفت. برای مثال پرده برای اتاق مهمان با آشپزخانه و اتاق خواب ها متفاوت است.

نقش پرده در دکوراسیون داخلی

نکات مهم در انتخاب پرده در دکوراسیون داخلی

پرده ها علاوه بر نقش زیبایی که در طراحی دکوراسیون داخلی ایفا می کنند، عملکردهای مختلفی نیز دارند که می توان به انتقال نور یا جلوگیری از ورود نور، جدا کردن دو فضا، پنهان کردن فضا از دید مستقیم و … اشاره کرد.

پرده در دکوراسیون داخلی

در زیر به نکاتی قابل توجه در انتخاب پرده در دکوراسیون داخلی اشاره می شود:

  • پنجره هایی که طرح بلند دارند و در طراحی آن ها از نرده های ضخیم و پرپیچ و خم استفاده شده سبک کلاسیک می باشد که بایستی از پرده های ضخیم و با گل های برجسته و والان های بلند به همراه یراق های ابریشمی استفاده شود.
  • در دکوراسیون های سبک مدرن بهتر است از پرده هایی با دوخت ساده و سبک استفاده شود. پارچه هایی بدون نقش یا با گل های ظریف البته با رنگ آمیزی زیبا مناسب این سبک هستند.در صورت امکان از والان استفاده نشود و به جای آن از گل های فانتزی یا روبان و پاپیون و … استفاده شود.
  • در خانه هایی که نورگیری کمی به سبب طرح معماری و نقشه آن ها وجود دارد از پرده های نازک که قابلیت انتقال نور را از خارج به فضای داخل خانه دارند، استفاده شود.
  • از پرده های ضخیم برای اتاق خواب می توان استفاده کرد ولی بهتر است برای ورود گهگاه نور به فضا از حریر بین دکور پرده نیز استفاده شود.
  •  از طرح های فانتزی و رنگ های شاد هماهنگ با مبلمان و طرح دکوراسیون در پرده اتاق کودکان استفاده شود.

پرده در دکوراسیون

آرکا طرح با بیش از 10 سال سابقه طراحی و مشاوره دکوراسیون داخلی آماده ارائه خدمات به شما عزیزان می باشد. جهت کسب اطلاع از شرایط طراحی و مشاوره با ما در ارتباط باشید.


0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

Avatar placeholder

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.