ایرانیان بایستی آینه کاری را به عنوان هنر اصیل خود همواره تبلیغ و معرفی نمایند. از این رو آموزش هنر ایرانی اسلامی آینه کاری می تواند به معرفی این هنر کمک کرده و جایگاه آن را در بین هنرهای دیگر حفظ نماید.

 

آموزش هنر ایرانی اسلامی آینه کاری در آموزشگاه ها و هم توسط استادکاران این حرفه در پروژه های اجرایی در حال گسترش است. به دلیل جذابیت بالایی که این هنر دارد، همواره دوره های حضوری آن مورد استقبال گسترده هنرجویان قرار می گیرد و از طرفی با گسترش آموزش های غیرحضوری و پکیج های آموزشی نیز این هنر در حال معرفی به علاقمند است.

آموزش هنر ایرانی اسلامی آینه کاری

 

جایگاه آینه کاری در اسلام

ایرانیان از گذشته همواره دوستدار و طرفدار هنر قدسی بودند که نتیجه ورود اسلام به ایران و در نهایت ادغام آموزه ها، اندیشه ها، معارف و… آن با معماری ایرانی بود. اسلام دینی است کامل و به همه جوانب زندگی بشری و ابعاد آن می پردازد، معماری نیز ظرف زندگی بشریست و سعی در بر طرف کردن و پاسخگویی به نیازهای او دارد.

از طرف دیگر معماری اسلامی ویژگی هایی هنرمندانه دارد که روی مخاطبان فضا تاثیر گذار است، چرا که خالق این بناها و تزئینات آنها به نوعی هنرمند است و با اثرهایی که خلق می کند، سعی در انتقال مفاهیم قلبی خود به مخاطبان آن دارد، به همین دلیل است که معماری اسلامی، لقب هنر اسلامی را به خود اختصاص داده و توانسته است در معماری ایرانی نیز تاثیر بگذارد و سبب خلق و پیدایش بناها، تزئینات و … منحصر بفرد این دوره شود.

آموزش هنر آینه کاری

 

 

آینه کاری یکی از پرطرفدارترین و زیباترین هنرهای معماری ایرانی اسلامی می باشد، که در بسیاری از بناهای این دوره به کار گرفته شده است و سبب ایجاد بناهایی خارق العاده و باشکوه شده است.

از هنر آینه کاری ایرانی اسلامی بیشتر در اماکن مذهبی و متبرکه، توسط معماران و هنرمندان خوش ذوق آن دوره بهره گرفته می شد، تا به نوعی پاکی و قداست این اماکن را به مخاطبان حاضر در آن فضاها القا کند و سبب ارتباط بیشتر حسی این افراد با آن فضای به خصوص گردد.

 

آموزش هنرایرانی اسلامی آینه کاری از گذشته تا به امروز

آموزش از گذشته تا به امروز برای انواع مهارت ها به شیوه های مختلف انجام می گرفته است. از انواع روش های آموزش آینه کاری به چند مورد زیر می توان اشاره نمود:

 • انتقال سینه به سینه هنر
 • حضور در کنار استادکاران
 • کارآموزی
 • آموزش آکادمیک
 • آموزش پروژه محور آینه کاری
 • دوره های غیر حضوری و آنلاین
 • پکیج های آموزشی
 • خودآموزی

آموزش آینه کاری

 

مجموعه آرکا طرح اقدام به برگزاری دوره های آموزشی متنوع در رشته های مختلف نموده است. دوره های آموزشی زیر در این مجموعه قابل ارائه می باشد:

 1. آینه کاری
 2. نقش برجسته
 3. پتینه کاری
 4. دکوراسیون داخلی و طراحی کابینت
 5. دوره های نرم افزاری نظیر فتوشاپ
 6. اسکچاپ ویری
 7. اسکیس

جهت کسب اطلاع بیشتر با ما در ارتباط باشید.

هنر آینه کاری در کنار نقش برجسته و پروژ های پتینه کاری امروزه بسیار متداول بوده و مورد استقبال افراد می باشد.


0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

Avatar placeholder

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.