داشتن دکوراسیون داخلی زیبا به عوامل مختلفی بستگی دارد، که یکی از موارد بسیار مهم و تأثیرگذار رنگ می باشد. امروزه استفاده صحیح از ترکیب رنگ در بخش های مختلف منزل بسیار مورد توجه قرار گرفته است. دریافت مشاوره ترکیب رنگ دکوراسیون داخلی منزل موجب انتخاب آگاهانه و هدفمند رنگ ها از طریق بررسی رنگ ها و شناخت ویژگی ها و خاصیت هر کدام از آن ها می شود.

اگر در منزل خود از لوکس ترین و بهترین لوازم و مبلمان در دکوراسیون داخلی استفاده کرده باشید اما در این وسایل به ترکیب رنگ بندی توجه نکرده باشید، زیبایی بصری نخواهد داشت. بنابراین می توان گفت در کنار توجه به چیدمان، سبک، بافت و جنس در دکوراسیون، بهره گیری صحیح از رنگ و ترکیب آن ها با هم بسیار مهم و مؤثر است.

نکته قابل توجه این است که هر محیط و هر فضایی ترکیب رنگ مخصوص به خود را می طلبد. خانه از بخش های مختلف پذیرایی، اتاق نشیمن، آشپزخانه، اتاق خواب و … تشکیل شده است که در هر فضا از رنگ های مختص به آن فضا بایستی استفاده نمود.

ترکیب رنگ در دکوراسیون

در مشاوره ترکیب رنگ دکوراسیون داخلی منزل چه مواردی مطرح می شود؟

رنگ ها می توانند ارتباط کلی بین عناصر و اجزای محیطی برقرار کنند و تأثیر شگرف و بی نظیری بر محیط داشته باشند، بر این اساس بی توجهی به این مقوله و عدم استفاده درست و بجا از آن مشکلات بسیار زیادی را به لحاظ روحی و روانی در ساکنین به وجود می آورد.

در زیر به مواردی که در مشاوره ترکیب رنگ برای دکوراسیون منزل ارائه می گردد، اشاره می شود:

 1. معرفی ویژگی ها و خصوصیات رنگ ها
 2. هماهنگی رنگ ها با روحیات و خلق و خو و متناسب با سلیقه شما
 3. داشتن تناسبات میان رنگ های اصلی، رنگ های فرعی و رنگ های تأکیدی در فضا
 4. مشخص شدن هدف شما از رنگ بندی محیطی و یا تغییر رنگ دکوراسیون داخلی
 5. فضای مورد نظر شما به منظور رنگ بندی (بهره گیری از رنگ هایی متناسب با فضا به عنوان مثال استفاده از رنگ های آرام بخش برای محل استراحت و اتاق خواب)

مشاوره رنگ بندی دکوراسیون

 1. پیشنهاد بهره گیری از نورهای رنگی در فضا
 2. مشاوره ترکیب رنگ متناسب با ابعاد منزل شما (به عنوان مثال در خانه هایی با ابعاد کوچک تر، رنگ های تیره باعث می شود فضا کوچک تر به نظر بیاید و یا رنگ های خنثی و ملایم فضا را بزرگ تر نشان می دهد)
 3. میزان نورگیری بخش های مختلف خانه شما
 4. سبک معماری خانه و رنگ متناسب با آن
 5. سبک دکوراسیون داخلی و رنگ متناسب آن
 6. مشاوره ترکیب رنگ های متناسب با مبلمان و وسایل دکوراتیو

رنگ بندی دکوراسیون منزل

لازم به ذکر است موارد فوق به صورت مشاوره حضوری، تلفنی و آنلاین (یک جلسه در صورت تمایل کارفرما تعداد جلسات اضافه می شود) توسط تیم آرکا طرح ارائه می گردد. مراحل انجام مشاوره به شرح زیر است:

 1. تماس با مدیریت مجموعه یا پر کردن فرم پایین صفحه
 2. ارائه اطلاعات از فضای منزل
 3. تعیین وقت مشاوره و پرداخت هزینه
 4. ارائه مشاوره

 

تغییر در دکوراسیون