توجه به طراحی اتاق خواب کودک پسر، یکی از مهم ترین اولویت ها در طراحی دکوراسیون منازل شما است. همواره والدین برای دیزاین اتاق خواب کودک، به ایده های مختلف و جذاب می اندیشند.

اتاق خواب کودکان، تنها مکانی برای استراحت و خواب نمی باشد. کودک شما در طول شبانه روز زمان بسیار زیادی را در اتاق خود سپری می کند و مشغول بازی، تفریح، مطالعه، انجام تکالیف، استراحت و سایر فعالیت ها به اقتضای سن خود می باشد. فراهم نمودن مکانی مناسب برای رفع نیازها متناسب با سن از مهم ترین اهداف پرداختن به دکوراسیون اتاق خواب کودک شما می باشد.

دکوراسیون اتاق خواب کودک پسر

نکات ضروری در طراحی اتاق خواب کودک پسر

با توجه به رشد سریع کودکان، تغییر طراحی اتاق طی بازه های زمانی چند ساله متناسب با علایق، سلیقه، روحیات و شرایط سنی کودک تغییر می کند. توجه به تأمین مکانی برای استراحت، سرگرمی و گذران اوقات فراغت، آموزش و رسیدگی به امور مربوط به تحصیل همواره از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. با دیزاین اتاق می توان جلوه زیبایی به اتاق ها بخشید و فضای مطلوبی را برای فرزندتان فراهم نمود. نکته قابل توجه در این زمینه، توجه به علایق کودک در طراحی ها و جانمایی لوازم و وسایل می باشد، به بیان بهتر توصیه می شود تمامی این مراحل را با کمک او انجام دهید.

 دکوراسیون اتاق خواب کودک پسر

اگر قصد طراحی و تزئین طراحی اتاق خواب کودک پسر را دارید، می توانید از خدمات آموزش یا مشاوره تیم آرکا طرح در این زمینه بهره مند شوید، جهت کسب اطلاعات بیشتر تماس حاصل فرمایید. در ادامه برخی از نکاتی که در دکوراسیون داخلی اتاق خواب کودک پسر مطرح است، بیان می شود:

 1. توجه به ابعاد و اندازه های اتاق کودک
 2. توجه به نیازهای روحی و جسمی کودک
 3. تأمین نیازهای کودک پسر متناسب با سن او
 4. نصب کاغذ دیواری هایی با استیکرهای پسرانه
 5. ابعاد و راحتی سرویس خواب پسرانه
 6. استفاده از تخت خواب هایی به شکل ماشین
 7. نصب قفسه هایی محکم
 8. استحکام مبلمان ها
 9. نصب کفپوش های نرم، راحت و بادوام
 10. هماهنگی و تناسب با سلیقه کودک
 11. توجه به استقلال کودک

 اتاق خواب کودک پسر

 1. اولویت دهی نظر کودک در رنگ و طرح اجزای اتاق
 2. استفاده از تم های آموزشی
 3. توجه به ایجاد تعادل بصری
 4. جلوگیری از به وجود آمدن یکنواختی در فضا
 5. اجتناب از بکار بردن رنگ های تیره و دلگیر
 6. رنگ های روشن و شاد
 7. تعیین مکانی برای نصب نقاشی های کودک
 8. قرار دادن چراغ مطالعه
 9. مکانی برای قرار دادن کاردستی ها
 10. نورپردازی مناسب اتاق