فتوشاپ از نرم افزارهای حرفه ای و تخصصی برای طراحی پوستر می باشد که همواره مورد توجه طراحان، دانشجویان و کلیه افرادی که در این زمینه فعال هستند یا فعالیت دارند، قرار می گیرد. سفارش طراحی پوستر با فتوشاپ معمولاً در بخش های پایانی پروژه های طراحی و یا به هنگام تبلیغ و یا اطلاع رسانی و … ارائه می شود.

ارائه مناسب در آخرین مرحله همواره از مهم ترین بخش های هر کار یا پروژه به حساب می آید، در بسیاری از پروژه ها و کارها ارائه ی نهایی به صورت پوستر نمایش داده می شود. پوسترها در ابعاد و اندازه های مختلف به منظور ارائه ی مطالب و موضوعات مدنظر طراحی می شوند، که بسته به موضوع آن قابلیت ارائه ی متنوع و جذاب برای بیان محتواها را دارد. هر پوستر بسته به محتوا ی آن طیفی از افراد را مخاطب قرار می دهد.

سفارش طراحی پوستر

نکات اساسی در سفارش طراحی پوستر با فتوشاپ چیست؟

برای شناخت بهتر کارکرد پوستر بهتر است در ابتدا انواع پوسترها از لحاظ محتوا بررسی شود. پوسترها شامل محتواهای گوناگون و مطالبی هستند که برای ارائه موضوعاتی خاص به کار برده می شوند، در حالت کلی شامل موارد زیر می شوند:

 1. پوستر با محتوای علمی (دانشگاه ها، سمینارها، همایش ها و کنفرانس ها)
 2. پوستر تبلیغاتی
 3. پوستر آموزشی
 4. پوستر مربوط به فضاهای مجازی ( اینستاگرام، کانال های آموزشی و …)

لازم به ذکر است که هر کدام از این پوسترها قابل طراحی در سایزها و ابعاد مختلف از کوچک (کارت های کوچک و …)  تا بزرگ (بیلبوردها و …) هستند.

طراحی پوستر با فتوشاپ

نکات مهم برای سفارش طراحی پوستر با فتوشاپ برای اهداف گوناگون به شرح زیر می باشد:

 1. اطلاع رسانی صحیح و سریع توسط پوستر
 2. طراحی پوستر با گرافیک جذاب و چشم گیر
 3. میزان بالای تأثیرگذاری از طریق ارائه طرح خوانا
 4. استفاده از جذابیت های بصری مناسب شامل رنگ، فرم، فونت، اشکال، المان ها و اجزای مختلف
 5. انتقال سریع و دقیق مفاهیم از طریق به کارگیری المان های بصری، تصاویر مفهومی
 6. کادربندی مناسب
 7. هماهنگی بین بخش های مختلف پوستر در جهت رساندن مفهوم مورد نظر
 8. هزینه مناسب طراحی به تعداد بالا برای شبکه های اجتماعی
 9. تحویل سریع در کوتاه ترین زمان ممکن

طراحی

نکته اساسی در سفارش طراحی پوستر با فتوشاپ این است که محتواهای مورد نظر به مطلوب ترین شکل در آن نمایش داده شود، علاوه بر اینکه پوستری جذاب ایجاد شده، مطالب مورد نظر را در کوتاه ترین زمان ممکن به مخاطب انتقال دهد. از طرفی مهارت طراح در استفاده از نرم افزار فتوشاپ نیز بی تاثیر نیست. مجموعه آرکا طرح با داشتن تیم طراحی حرفه ای آماده دریافت سفارش طراحی پوستر با فتوشاپ به تعداد بالا و یا محدود برای کسب و کارهای آنلاین، دانشجویان، شرکت ها، ادارات و … می باشد. امکان انعقاد قرارداد ماهانه برای طراحی پوستر به تعداد معین نیز فراهم است.

سفارش طراحی پوستر با فتوشاپ