در فضاهای شهری با هدف ارتقا کیفی فضا، طراحی المان برای زیباسازی شهرها بسیار مورد توجه شهرداری ها قرار گرفته است،امکان نصب در بخش های مختلف شهر برای انواع المان ها وجود دارد. از مباحث مهم در این خصوص طراحی، نصب و اجرای اصولی به طور دقیق سفارش المان های مختلف با کیفیت به افراد حرفه ای و متخصص به منظور زیباسازی شهرها می باشد.

المان ها از تنوع بسیاری بالایی از لحاظ ایده، طراحی و اجرا برخوردارند که شامل انواع احجام، نورپردازی های تزئینی و … می شوند. با توجه به تأثیر بسیار زیادی که المان در مناظر هر شهر می گذارد، بایستی در مراحل مختلف نصب و اجرا از هنر، فن و علم متخصصان مختلف در بخش های گوناگون (معماران، طراحان صنعتی، طراحان شهری، شهرسازان، متخصصین مبلمان شهری و …) بهره گرفت.

سفارش طراحی المان نوری

المان ها زیبایی بسیار زیادی در مناظر شهرها ایجاد می نمایند. این المان ها قابلیت این را دارند که در بخش های مختلف شهر نصب شوند. بنابراین همواره مکان گزینی مناسب برای اجرا و نصب مورد توجه کارشناسان و متخصصان این حوزه می باشد.

راهکارهای اجرایی در سفارش طراحی المان برای زیباسازی شهر

برای طراحی هر نوع المانی بایستی فاکتورهایی را مد نظر قرار دارد. المان نوری هم به دلیل اینکه برای زیباسازی فضاهای شهری اغلب مورد استفاده قرار می گیرد باید به صورت کاملا خلاقانه و هوشمندانه طراحی گردد. ذوق و سلیقه طراح و آشنایی او با برخی مفاهیم، فرهنگ شهر و … در طراحی المان زیبا و دلنشین بی تاثیر نیست.

المان شهری

در زیر راهکارهای اجرایی برای طراحی المان ارائه می گردد:

  1. مفهومی بودن المان ها در مراحل مختلف ایده پردازی، طراحی، اجرا و …
  2. توجه به ویژگی های ایرانی – اسلامی المان ها
  3. توجه به هماهنگی از لحاظ مقیاس و متناسب بودن با فضای شهری
  4. سفارش طراحی المان های جذاب و قابل درک برای شهروندان و گردشگران
  5. قابلیت ساخت سریع در حداقل زمان ممکن
  6. قابلیت استفاده ی مجدد و یا انتقال المان ها در بخش های مختلف فضاهای شهری
  7. حفاظت، نگهداری و تعمیر المان ها پس از نصب
  8. تدوین برنامه های برای بهره گیری بهتر و بیشتر از مشارکت های مردمی به خصوص در جشن ها
  9. استفاده از المان هایی خاطره انگیز و نوستالژیک

سفارش طراحی المان زیباسازی

بخش های مختلف فضاهای شهری (میادین شهری، حاشیه خیابان ها و بزرگراه ها، پیاده راه ها، ورودی شهرها و اماکن عمومی و …) قابلیت نصب و طراحی المان برای زیباسازی را دارند، که با در نظر گرفتن موقعیت، تناسبات و سایر فاکتورهای محیطی می توانند در آن نصب شوند و در معرض دید عموم قرار گیرند.

تیم آرکا آماده ارائه خدمات مربوط به سفارش طراحی المان برای زیباسازی شهرها می باشد.