از ویژگی های اصلی سبک مینیمال در دکوراسیون داخلی منزل تمرکز بر روی سادگی در فضای خانه می باشد. این سبک قابل پیاده سازی در کلیه بخش های منزل (اتاق خواب ها، اتاق کودک، آشپزخانه، پذیرایی، اتاق نشیمن و …) می باشد.

با توجه به اینکه در این سبک پیچیدگی مشاهده نمی شود و بسیار ساده است، از سبک های پرطرفدار و محبوب در دکوراسیون می باشد. سبک مینیمال در عین سادگی، بسیار زیبا است و بیشتر به کارایی مبلمان ها و کلیه لوازم دکوراسیون تأکید می کند. با وجود سادگی، برای اجرای صحیح در دکوراسیون منزل، بایستی از اصول و ویژگی های اساسی آن مطلع باشید و آن ها را فرا بگیرید.

سبک مینیمال در دکوراسیون داخلی منزل

نکات اساسی مطرح در سبک مینیمال در دکوراسیون داخلی منزل

اجرای سبک مینیمال بر پایه سادگی و بدون استفاده از عناصر و اجزای اضافی انجام می شود. فضایی سرشار از آرامش برای اعضای خانواده فراهم می کند. اگر سبک مینیمال را برای دکوراسیون داخلی خانه خود می پسندید، بایستی به کاربرد و کارایی هر وسیله ای که در فضا قرار می گیرد توجه نمایید. به بیان بهتر علاوه بر اینکه نباید فضای داخلی را شلوغ کنید، بلکه هیچ فضایی را نیز نبایستی به حال خود رها کنید. یکی از مهم ترین مزایای این سبک این است که از لحاظ اقتصادی بسیار مقرون به صرفه می باشد چرا که از قرار دادن جزئیات و لوازم غیر ضروری که خود هزینه بالایی دارد، باید اجتناب نمود. همچنین به راحتی فضای خانه قابل تمیز کردن است.

سبک مینیمال در دکوراسیون داخلی

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید از خدمات مشاوره ای و آموزشی تیم آرکا طرح در این حوزه بهره مند شوید. در ادامه برخی از نکات قابل توجه مطرح در سبک مینیمال در دکوراسیون داخلی منزل بیان می شود:

 1. اجتناب از شلوغ کردن و به هم ریختگی فضا
 2. استفاده از شکل های ساده
 3. بهره گیری از طبیعت
 4. تأکید بر طراحی بخش های ضروری
 5. توجه به دلبازی و خلوتی فضا
 6. تأکید بر استفاده حداکثری از نور طبیعی
 7. اجتناب از قرار دادن لوازم تجملی و تزئینی در دکوراسیون
 8. تأکید بر رعایت تعادل در دکوراسیون
 9. استفاده از متریال های طبیعی
 10. استفاده از طرح ها و رنگ های ساده

سبک مینیمال در دکوراسیون

 1. بهره گیری بیش تر از رنگ های خنثی و روشن
 2. انتخاب مبلمانی ساده، کارا و کارآمد
 3. انتخاب پرده های ساده
 4. اجتناب از نصب پرده های ضخیم و چند لایه
 5. تأکید بر نورپردازی های ساده
 6. حفظ یکپارچگی محیط
 7. خارج کردن وسایل خرده و جزئیات از دید
 8. تأکید بر نظم کلی محیط
 9. ساده نگه داشتن دیوارها
 10. قرار دادن گلدان یا کاسه خالی بر روی میز