دکوراسیون به سبک مدیترانه ای از سبک های بسیار جذاب، محبوب و چشمگیر در دکوراسیون داخلی می باشد که تأکید بسیار زیادی بر رنگ، نور و عناصر طبیعی دارد.

سبک مدیترانه ای در معماری و دکوراسیون، در واقع تلفیقی از سبک های اروپایی، روستیک و بومی است که از لحاظ موقعیت جغرافیایی مربوط به یونان، ایتالیا و اسپانیا می باشد. البته در هر کدام از این موارد شباهت ها و تفاوت هایی وجود دارد که بستگی به منطقه مورد نظر، سبک طرح و سلیقه فرهنگی مربوط به آن دارد.

دکوراسیون داخلی به سبک مدیترانه ای

نکات ضروری در دکوراسیون به سبک مدیترانه ای

این سبک در عین سادگی، راحتی و بی آلایشی، ظاهری مجلل و لوکس به دکوراسیون می دهد و  قابل طراحی و اجرا در آپارتمان ها و خانه های ویلایی است. از مهم ترین نکاتی که در این سبک بایستی مدنظر قرار داد، سادگی و دور از هر گونه شلوغی و پیچیدگی می باشد. بر این اساس بایستی در کنار رعایت موارد و ویژگی های خاص این سبک، فضای خانه را از اشیا و لوازم اضافی و غیر ضروری خالی کنید. همچنین با نگریستن به تصاویر مربوط به دکوراسیون کشورهای مدیترانه ای می توانید از ایده های منحصر به فرد و جالب آن ها بهره بگیرید. در مجموع این سبک فضایی زیبا، با طراوت، شاد و متفاوت در خانه ایجاد می کند.

دکوراسیون به سبک مدیترانه ای از سبک های بسیار جذاب، محبوب و چشمگیر در دکوراسیون داخلی می باشد که تأکید بسیار زیادی بر رنگ، نور و عناصر طبیعی دارد. سبک مدیترانه ای در معماری و دکوراسیون داخلی، در واقع تلفیقی از سبک های اروپایی، روستیک و بومی است که از لحاظ موقعیت جغرافیایی مربوط به یونان، ایتالیا و اسپانیا می باشد. البته در هر کدام از این موارد شباهت ها و تفاوت هایی وجود دارد که بستگی به منطقه مورد نظر، سبک طرح و سلیقه فرهنگی مربوط به آن دارد.

شایان ذکر است مجموعه آرکا طرح، خدمات مشاوره و آموزش دکوراسیون داخلی را به طور حرفه ای و تخصصی با تأکید بر بازار کار به همراه نرم افزارهای کاربردی ارائه می کند.

در ادامه به برخی از نکات ضروری در دکوراسیون به سبک مدیترانه ای اشاره می شود:

 1. الهام گرفتن از طبیعت
 2. بهره گیری از رنگ های روشن و گرم
 3. استفاده ترکیبی از رنگ و بافت های شاد
 4. بهره گیری حداکثری از نور خورشید
 5. پرده هایی با رنگ ملایم، بلند با رنگ های روشن
 6. استفاده بیشتر از عناصر صیقلی، آینه ای و براق
 7. استفاده از عناصر طبیعی مثل چوب و سنگ
 8. استفاده از کوسن ها در ابعاد مختلف
 9. مبلمان های مستحکم با حکاکی های دستی
 10. قرار دادن لوازم تزیینی و اکسسوری های دست ساز

دکوراسیون داخلی سبک مدیترانه ای

 1. بهره گیری از نمادهای سبک مدیترانه ای
 2. استفاده از گچ بری های تزیینی (ستون ها، سقف و …)
 3. نصب شلف ها با روشنایی بالا در آشپزخانه
 4. توجه به راحتی عملکردی در کلیه عناصر، لوازم و مبلمان ها
 5. تأکید بر استفاده از پوشش گیاهی
 6. تأکید بر ایجاد آرامش در فضا
 7. حذف اشیا اضافی و وسایل غیر ضروری