دوره آموزشی از صفر تا صد اسکیس شامل مجموعه ای از نکات ضروری حین اسکیس زدن می باشد. نکات این مجموعه شامل اصول، قواعد ضروری و کاربردی برای دانشجویان، فارغ التحصیلان و افراد علاقمند به این موضوع است.

استفاده از اسکیس به عنوان ابزاری برای بیان ایده ها و طرح های اولیه ای که در ذهن طراح وجود دارد، از اهمیت بالایی برخوردار است. برای شروع در ابتدای کار به تخته شاسی، مداد سیاه نرم، راپید، روان نویس و کاغذ شامل کاغذهای پوستی برای تمرین و کاغذ معمولی نیاز دارید. برای انجام اسکیس حرفه ای و راندوهای مختلف به وسایل بیشتری مثل ماژیک، آبرنگ، مدادرنگی و … نیاز هست. از طریق راندو می توان جزئیات بیشتر و دقیق تری را در اسکیس نشان داد.

از صفر تا صد اسکیس

سرفصل های اصلی در دوره از صفر تا صد اسکیس

یادگیری از صفر تا صد اسکیس علاوه بر اینکه بسیار جذاب و لذت بخش می باشد، به گونه ای است که با شروع یادگیری به آن علاقه مند می شوید. برای کسب مهارت لازم در این حوزه بایستی بسیار تمرین نمایید. پس از یادگیری با ممارست و تمرین زیاد می توانید اسکیس های بسیار حرفه ای بکشید. این نکته را همواره در ذهن داشته باشید، بدون تمرین مداوم به هیچ عنوان نمی توان در اسکیس حرفه ای شد. در این دوره آموزشی نکات کاربردی مربوط به اسکیس صحیح و اصولی و طراحی آموزش داده می شود. از اصلی ترین ویژگی های دوره آموزش در آرکا طرح آموزش گام به گام اسکیس می باشد.

آموزش اسکیس معماری و شهرسازی

در ادامه سرفصل های اصلی در دوره از صفر تا صد آموزش اسکیس بیان می شود:

 1. آموزش مفاهیم پایه و اساسی اسکیس
 2. معرفی منابع مختلف و کاربردی برای آموزش اسکیس
 3. آموزش تکنیک های ترسیمی و کشیدن خطوط
 4. آموزش کشیدن خط با راپید
 5. آموزش کشیدن احجام مختلف و ترکیبی
 6. آموزش پرسپکتیوهای یک نقطه ای، دو نقطه ای و سه نقطه ای
 7. آموزش طراحی پلان، نما و مقطع
 8. آموزش ایده های طراحانه و کانسپت
 9. آموزش بهره گیری از نور و سایه
 10. آموزش نکات ضروری در شیت بندی
 11. آموزش کشیدن اجزا و عناصر گرفیکی درختان، آب، بافت، فیگور و …
 12. آموزش راندو با مداد، مدادرنگی، ماژیک، آبرنگ، مرکب و …
 13. آموزش تکنیک های پرزانته

آموزش گام به گام اسکیس

دوره آموزشی از صفر تا صد اسکیس به صورت آنلاین و حضوری توسط آرکا طرح برگزار می شود. همچنین اسکیس های معماری و شهرسازی در دوره های مختلف به طور جداگانه انجام می شود. شایان ذکر است برگزاری دوره های تکمیلی به صورت ساعتی برای رفع اشکال و یا تمرین های بیشتر برای شما متناسب با برنامه زمانی مدنظرتان وجود دارد.