شاید به جرات بتوان گفت که پست پروداکشن برای رندر نرم افزارهای سه بعدی با استفاده از فتوشاپ جزء لاینفک کارهای معماری شده است. به همین دلیل آموزش پست پروداکشن در معماری با فتوشاپ برای معماران، طراحان و افراد فعال در زمینه طراحی بسیار ضروری است.

قبل از بحث در مورد ضرورت پست پروداکشن در معماری بهتر است نگاهی گذرا به مفهوم پست پروداکشن شود، پست پروداکشن به مفهوم مجموعه اقداماتی که بعد از رندر گرفتن از نرم افزارهایی که با آن ها طرح سه بعدی سازی شده، روی رندر انجام می گیرد. حال این عمل با استفاده از نرم افزارهای مختلف انجام می گیرد ولی معمولا در معماری با استفاده از نرم افزار فتوشاپ انجام می شود.

آموزش پست پروداکشن در معماری چگونه انجام می شود؟

برای داشتن بهترین تصاویر خروجی که قابل ارائه به کارفرما باشد، بایستی پست پروداکشن به روی رندرها انجام شود. در جهت چگونگی آموزش پست پروداکشن در معماری باید به دو نکته زیر توجه گردد:

  • آموزش پست پروداکشن در معماری نیازمند فراگیری نرم افزاری با قدرت انجام این کار است.
  • برای این آموزش نیازمند وجود رندرهای خروجی از نرم افزارهایی نظیر تری دی مکس، اسکچاپ و … می باشد.

پست پروداکشن در معماری با فتوشاپ در چه مواردی انجام می شود؟

نرم افزار فتوشاپ به عنوان قدرتمندترین نرم افزار گرافیکی که امروزه در جهان مورد استفاده قرار می گیرد در زمینه پست پروداکشن معماری نیز به کمک طراحان و معماران می آید. پست پروداکشن در معماری با فتوشاپ در زمان ارائه کار به کارفرما صرفه جویی کرده و در مواردی که آبجکت و طرح حجم بالایی در نرم افزار سه بعدی داشته باشند زمان رندرگیری افزایش پیدا می کند، در نتیجه با استفاده از فتوشاپ می توان بسیاری از آبجکت ها و … را به رندر اضافه نمود و دیگر نیازی نیست در طرح اولیه به کار گرفته شوند.

با استفاده از این نرم افزار می توان موارد زیر را بر روی رندرهای معماری انجام داد:

  • تغییر زمینه تصویر
  • اصلاح رنگ رندر
  • نورپردازی رندرهای معماری
  • اضافه نمودن گل و گیاه و پرسوناژ به طرح
  • اضافه نمودن مبلمان و … در صورت عدم وجود آبجکت مد نظر طراح در نرم افزار سه بعدی
  • تلفیق تصاویر واقعی از محل طرح با رندرهای گرفته شده از نرم افزار

پست پروداکشن در معماری با فتوشاپ را می توان با هزینه کم در مدت زمان اندک فرا گرفت و در شرکت های طراحی دکوراسیون و معماری به عنوان فرد متخصص در این زمینه مشغول به کار شد.

آرکا طرح: (مدیر گروه آموزش الهام بیات)

شماره موبایل: 09128424993

تلفن ثابت:02433328337

آدرس ایمیل: baiat.elham@yahoo.com