یکی از دوره های آموزشی پرکاربرد در معماری، آموزش اسکیس معماری داخلی است. ترسیم فضاهای داخلی ساختمان ها از بخش های جذاب و قابل توجه اسکیس ها می باشد.

اسکیس معماری داخلی، شامل اسکیس بخش های گوناگون داخل ساختمان یا بنا می باشد. این اسکیس ها شامل کلیه فضاهای داخلی و دکوراسیون های داخلی مربوط به کاربری های مسکونی، تجاری، اداری و … مثل خانه، دفاتر اداری، سالن ها، مغازه ها و سایر بخش های داخلی می باشد. از طریق اسکیس فضاهای داخلی، می توان بخش های مختلف داخلی بناها را تحلیل نمود، همچنین ایده ها و کانسپت های پیشنهادی را نیز به تصویر کشید.

آموزش اسکیس معماری داخلی

نکات ضروری مطرح در آموزش اسکیس معماری داخلی

یکی از اساسی ترین مراحل اولیه در طراحی داخلی، اسکیس از این فضاها می باشد. اسکیس از فضاهای داخلی به اهداف گوناگونی انجام می شود. یکی از مهم ترین این اهداف بیان صحیح ایده ها و کانسپت ها می باشد. همچنین ارائه اسکیس از ایده ها یا طرح هایی که مدنظر شما می باشد، تأثیر بسزایی در حل مشکلات طراحی های اولیه دارند و حتی باعث می شود که کلیه فرآیندهای طراحی در زمانی کوتاه تر انجام شود. همچنین از این طریق می توان در زمانی کوتاه خلاقیت و تفکرات شما به نمایش گذاشته شود. چنانچه قصد یادگیری حرفه ای در این زمینه را دارید، ما دوره آموزش اسکیس دکوراسیون داخلی تیم آرکا طرح را به شما پیشنهاد می کنیم.

آموزش اسکیس طراحی داخلی

این دوره برای دانشجویان، فارغ التحصیلان و کلیه افراد فعال در حوزه معماری و طراحی داخلی کاربردی می باشد. در ادامه برخی از نکاتی اساسی که در دروه آموزش اسکیس معماری داخلی مطرح می شود، بیان می گردد:

 1. رعایت مقیاس از ابتدای کار
 2. آموزش مفاهیم پایه و اساسی در معماری داخلی
 3. آشنایی با پلان، نما، مقطع، پرسپکتیو و …
 4. آشنایی با انواع مبلمان های داخلی
 5. آموزش ترسیم سریع و قابل قبول از پرسپکتیوها
 6. رعایت قوانین پرسپکتیوها
 7. آشنایی با عناصر و اجزا معماری داخلی
 8. پرداختن به بافت ها و جنس متریال های مختلف
 9. تعیین منابع نوری
 10. ترسیم سایه

آموزش اسکیس دکوراسیون داخلی

 1. اجتناب از تقارن بیش از حد
 2. بهره گیری از خطوط متنوع
 3. آموزش ترکیب رنگی مناسب
 4. اجتناب از تداخل بافت ها و رنگ ها با یکدیگر
 5. توجه به فرم، شکل و حجم های مختلف
 6. آموزش چیدمان و تقسیم بندی های فضایی
 7. توجه به پوشش دیوارها، کف و سقف
 8. توجه به بخش های تقکیکی فضاهای داخلی
 9. آموزش ترسیم پرسوناژهای مختلف
 10. آموزش تکنیک های راندو در فضاهای داخلی

طراحی دکوراسیون دستی